Prezentacja Biblioteki Polsko -Syberyjskiej w Agencji Informacyjnej TASS

Sięgamy do niedalekiej przeszłości i przedstawiamy nagranie spotkania online, poświęconego prezentacji nowych książek z serii wydawniczej: Biblioteka Polsko-Syberyjska i  badaniu relacji polsko-rosyjskich. Spotkanie odbyła się w studiu Rosyjskiej Agencji Informacyjnej TASS 28 maja 2021 roku w ramach 16-tego Międzynarodowego Salonu Książki w Petersburgu. W spotkaniu wzięli udział: dr Tomasz Ambroziak, ekspert ds. historii w Instytucie Polskim w Moskwie, dr Piotr Głuszkowski, adiunkt w katedrze filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Warszawskim i Igor Sawkin, główny redaktor wydawnictwa Aleteja z Petersburga. W czasie prezentacji przedstawione zostały książki: „Polacy na Syberii w końcu XIX wieku – pierwszej ćwierci XX wieku” (praca zbiorowa, redakcja naukowa Tomasza Ambroziaka i Swietłany Mulinej), „Zapiski Starca” Maksymiliana Marksa (pod redakcją Piotra Głuszkowskiego, Siergieja Leończyka i Adama Jaskulskiego) i „Uczestnicy Powstania Styczniowego zesłani na Syberię Zachodnią” (pod redakcją Anny Krich, Swietłany Mulinej i Stanisława Wiecha).

Link do nagrania spotkania: https://www.tassphoto.com/ru/asset/id/46085840/—–/fromSearch/1/initiatorAction/fullTextSearch/mosaicCount/4883/thumbIndex/6