Tom pokonferencyjny „Polacy na Syberii”. Autorzy prezentują swoje artykuły

W czerwcu 2017 roku w ramach projektu: Biblioteka Polsko-Syberyjska w Instytucie Polskim w Moskwie odbyła się konferencja naukowa: „Polacy na Syberii w końcu XIX wieku – pierwszym ćwierćwieczu XX wieku”. Spotkanie, którego uczestnikami byli badacze z Polski i Rosji posłużyło prezentacji wyników ich dotychczasowych badań i dyskusji o perspektywach dalszej pracy w rozwijaniu tematyki polsko-syberyjskiej. Pozytywnym rezultatem konferencji było wydanie tomu materiałów naukowych, w którym znalazło się 16 artykułów polskich i rosyjskich badaczy w opracowaniu naukowym Tomasza Ambroziaka i Swietłany Mulinej. Tom otwiera artykuł  Prof. Henryka Głębockiego o syberyjskiej „Ziemi obiecanej”. Specjalnie dla naszej strony internetowej autorzy przygotowali krótkie prezentacje filmowe wprowadzające do artykułów. Zapraszamy do ich obejrzenia w zakładce: „Nasza seria wydawnicza” na stronie Biblioteki Polsko-Syberyjskiej.